Oyun Sektörüne Hizmet Veren "GPAY" 60 Milyon İşlem Hacmine Ulaştı!

Oyun Sektörüne Hizmet Veren "GPAY" 60 Milyon İşlem Hacmine Ulaştı!
GPay ilk yılının ardından 60 milyon TL’lik işlem hacmine ulaştı ve hedef yükseltti
Dijital ve mobil platformlarda oyun sektörüne yönelik olarak ödeme çözümleri hizmetleri sunma amacıyla Temmuz 2015’de kurulan GPay, bugüne dek 80’den fazla oyun yayıncısıyla entegrasyonlarını tamamlamış ve 100’den fazla e-pin, oyun satan site ile anlaşmalarını yapmış.

Ekim 2015'ten bu yana ödeme alan Gpay, çok uzun bir süre geçmeden 60 Milyon TL işlem hacmini geçmiş ve İş Geliştirme Direktörü Hamza Sönmez, 2017 yılı hedeflerininin 150 Milyon TL ye çektiklerini açıklamıştır. Hali hazırda Steam, Oasis Games, I Got Games, G2A ve Kinguin gibi uluslararası oyunculara Türkiye’de hizmet veriyor. Bununla birlikte, yerli FPS oyunu Zula’nın da ödeme yöntemi GPay ve girişim her geçen gün yaygınlığını artırmaya devam ediyor.

Şuana kadar 600 bin kayıtlı kullanıcının işlem yaptığını, 2017 yılının ikinci çeyreğinde Orta Doğu pazarına açılmak için kolları sıvayacağını bildirmiştir. Oyun pazarının gittikçe geliştiğini ve oyunlara harcanan paranın arttığını ve e-Spora olan ilgiyi düşünüldüğünde, oyun dikeyinde bir ödeme yöntemi olan GPay’in bu denli hızlı büyümesi de gözlerden kaçmamaktadır.

Playanka olarak, onlarca sitemizde doğru tercih yaparak Gpay Ödeme Sistemlerini kullanıyoruz...

Kaynak: http://webrazzi.com/2017/02/17/gpay-ilk-yilinin-ardindan-60-milyon-tllik-islem-hacmine-ulasti-hedef-yukseltti/