Türk Eli Değmiş Popüler 10 Oyun

Türk Eli Değmiş Popüler 10 Oyun
Oyun sektöründe son zamanlarda hızlı gelişmeler yaşanırken, daha öncesinde popüler olan 10 oyunu inceleyeceğiz.

Bazı oyunların ismini bilmiyor veya ilk defa görüyor olabilirsiniz ama bu oyunlar Türkiye'de prim yapmış ve bir çok platformda yayınlanmış ve yabancı dil desteği olan oyunlardır. 2015 itibari ile Türk eli değmiş oyun sayısı artsa ve popülerliğini sürdürsede eskileri yad edelim dedik sizlerle.

1010! Mobil Oyunu

"Birkaç küple dünyayı oynatan oyun" sloganı boşa değil. Gerçekten de dünya genelinde en çok indirilen yerli mobil oyunlarından biri oldu 1010!

Yapımcı: Gram Games
Tür: Bulmaca
Platform: iOS, Android

Fabric

Piyasadaki popüler bulmaca oyunlarını taklit etmeyip, uzay eğip bükme mekaniğine kafa yoran Fabric ilgimizi çekmeyi başarmıştı.

Yapımcı: Torreng Labs
Tür: Bulmaca
Platform: PC

Kabus22

Resident Evil 2’e yakın bir oynanışa sahip Kabus 22, geliştirilen en iyi oyun ve en iyi Türk yapımı aksiyon oyunu olmuştu. Özel güçlere sahip İnzar ile oynamak ayrı keyifliydi.

Yapımcı: Son Işık (Motion Blur)
Tür: Aksiyon
Platform: PC

MONOCHROMA

“Limbo’ya benzeyen oyun” olarak bilinse de kendine has bir hikaye ve dünyası olan, Limbo’ya kıyasla daha canlı bir oyundu, Monochroma.

Tür: Platform, Bulmaca
Yapımcı: Nowhere Studios
Platform: PC, Xbox One

MOUNT AND BLADE: WARBAND

Bannerlord'u saymazsak, an itibariyle dünyada en çok tanınan Türk yapımı oyun. Eğlenceli ve detaylı oynanışı, mod desteği ve çoklu oyunculu modu oyunun ömrünü uzatmış ve geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmasını sağlamıştı. Bannerlord’un boynuzun kulağı geçtiği gibi Warband’i geçmesini bekliyoruz. MOUNT AND BLADE: WARBAND

Yapımcı: TaleWorlds
Tür: Aksiyon-RYO
Platform: PC, PS4, Xbox One

OVERFALL

RYO ve strateji türlerinin iyi bir karışımı Overfall. Fantastik dünyası, görselliği, sıra tabanlı savaş ve diplomasi seçeneğiyle parlıyordu.

Yapımcı: Pera Games
Tür: RYO, Strateji
Platform: PC

TARTARUS

Alien: Isolation'ı andıranÂÂ ama korku ve düşmanların yerini bulmaca ve metin komutlarının aldığı bir oyun TARTARUS. İyi kotarılırsa oldukça başarılı olacağını düşünüyoruz.

Yapımcı: Abyss Gameworks
Tür: Bulmaca
Platform: PC

VOIDRUNNER

Görselliğiyle göz kamaştıran, havalı, ışınlı lazerli bir shooter oyunundan söz edelim. Siz de uzun süredir yapımı devam eden Voidrunner için sabırsızlanıyorsanız sitesinden kapalı betasına katılmak için başvurabilirsiniz.

Yapımcı: RealityArts Studio
Tür: Arcade, Online Shooter
Platform: PC

BARD’S GOLD

Platform oyunlarıyla büyüyen oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı modern retro oyunu Bard's Gold. Aç gözlülük yapıp elmas toplayacağım derken canlarınızdan olmayın.

Yapımcı: Pixel Lantern (Erdem Şen)
Tür: Platform
Platform: PC, PS4, Xbox One, PS Vita

BEAT THE GAME

2000lerin yerli animasyon karakteri Karate Kamil'in yaratıcısı Cemre Özkurt yıllar sonra karşımıza sanatsal ve bir o kadar ilgi çekici bir oyunla karşımıza çıktı. Oyunun henüz yayınlanmadan ödül aldığını ve bizi ne kadar heyecanlandırdığını hatırlatmak isteriz.

Yapımcı: Wormstudios
Tür: Macera
Platform: PC, PS4, Xbox One