Türk Oyunu ‘Osmanlı Savaşları’ Limon Games

Türk Oyunu ‘Osmanlı Savaşları’ Limon Games
Osmanlı İmparatorluğu temalı 3D online aksiyon ve strateji oyunu, artık kendi platformunda yayın yapıyor...
Limon Games Mert Seçkin, Ömer Faruk Bulanık ve Aytaç Coşkun’un kurup geliştirdikleri Osmanlı Oyunları, lise yıllarından itibaren Osmanlı İmparatorluğunu konu alan bir oyun yapma fikrine sahip olan geliştiriciler, 2011 yılında proje aşamasına geçtiler. 2013’ün Kasım ayında Mersinli bir e-pin firması olan Kopazar tarafından finansal olarak desteklenen Osmanlı Savaşları’nın Aralık 2015’te kapalı Beta, Şubat 2016’da ise açık Beta testleri gerçekleştirdi. Kopazar’ın üst düzey yöneticisi olan Mehmet Ekinci projeyi 2013 yılında TV’de gördüklerini ve Limon Games ekibini çok inançlı buldukları için projeye teknik ve maddi destek verme kararı aldıklarını söyledi.

3 sene boyunca gece gündüz çalışarak geliştirilen oyun, aynı zamanda Osmanlı tarihi hakkında önemli bilgiler içeriyor. İmparatorluğun askeri yapısı oyuna entegre edilirken, oyuncular strateji geliştirip yeni yerler fethediyorlar. Öte yandan, oyun içerisinde şiddet ve kan içeren efektlerden kaçınıldığı açıklandı. Free to play olan oyunda içerik satışı yapılıyor, yerli bir oyun olması nedeniyle desteklenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

2016 Aralık ayının ortalarında Google Play Store'da yerini alan mobil uygulaması ile artık PC sürümünün yanında daha da güçleneceği aşikardır. Apple Store uygulamasının da, Ocak ayı içerisinde yayınlanacağını belirten Limon Games ekibi, çok kısa bir sürede kategorilerinde Google Play Store üzerinde en beğenilen oyunlar arasında birinci sırada yerini almıştır.

Osmanlı Savaşları için Akçe yükleme sitesi : https://www.lakatrop.com/osmanli-savaslari

Osmanlı Savaşları’nın tanıtım videosunu aşağıda ilginize sunuyoruz.