Turkcell Girişimi Gamecell Beta Olarak Yayında!

Turkcell Girişimi Gamecell Beta Olarak Yayında!
Gamecell, oyun sektöründe her alan için odaklanmış bir platformdur...
Türkiye'de GSM temelli mobil iletişim firması olan Turkcell, Super Online ve daha bir çok girişimden sonra oyun sektöründeki girişimi içinde hızlı bir giriş yaparak Gamecell.com'u Beta olarak yayına sundu.

Turkcell’in oyun platformu üzerinde, iki binden fazla oyun satışı yapılıyor. 2015’ten bu yana Türkiye’de faaliyet gösteren ve hali hazırda Turkcell’in iş ortakları arasında yer alan BigKazan ile birlikte hayata geçirilen platform, popüler oyunlarla ilgili son gelişmeleri takip etmenizi sağlayan zengin bir içeriğe sahip. Türkiye’deki 30 milyon oyuncuya ulaşmak istediklerini söyleyen Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, platformun oyun severlerin sadece oyun satın aldıkları değil turnuvalara katıldıkları, takım kurdukları, oyun dünyasından en son gelişmeleri takip ettikleri bir platform olmasını arzuladıklarını belirtiyor, yaptığı açıklamada.

Gamecell üzerinden oyuncuların takım kurmasının ve turnuvalara katılmasının önünü açan Turkcell, online turnuvaların çok ses getiren finalleri için geniş katılımlı etkinlikler düzenlemeyi de planlıyor. e-Spor, Gamecell üzerinde Hive kategorisi altında yer alıyor ve oyuncuların yurt dışında ve Türkiye’de devam eden turnuvalar ve takımların sıralamalarını, oyuncularla ilgili bilgileri görmelerini sağlıyor. Dileyen kullanıcılar bu başlık altında turnuva düzenleyebilir veya turnuvalara başvurabiliyor.

Turkcell Gamecell’de 20 TL ve üzeri oyun alan Superonline fiber kullanıcılarına, istedikleri bir gün Turbo Butonu’nu kullanarak Adil Kullanım Kotası ve hız limitine takılmadan oyunlarını indirme imkanı tanıyor.